Odabrani najbolji radovi likovnog natječaja u sklopu projekta Prozori u svijet umjetnosti 2023.

Povjerenstvo za odabir radova u okviru likovnog natječaja u sklopu projekta Prozori u svijet umjetnosti 2023. (Povijesna i kulturna baština Splitsko-dalmatinske županije) u sljedećem sastavu: akademik Kažimir Hraste, akademski kipar; professor emeritus dr. sc. Petar Jakelić, akademski slikar i grafičar; doc. art. Đani Martinić, akademski kipar; Mihaela Kovačić, profesorica povijesti i povijesti umjetnosti (knjižničarska savjetnica) i dr. sc. Meri Maretić, savjetnica za kulturu Splitsko-dalmatinske županije, obavilo je pregled i odabir najboljih radova prema kategorijama u okviru likovnog natječaja u sklopu Projekta koji je raspisalo Sveučilište u Splitu u suradnji sa Splitsko-dalmatinskom županijom.

Najbolji radovi prema kategorijama:

Kategorija: UČENICI – OSNOVNA ŠKOLA

1. Nikola Vučemil

OŠ Ivana Gorana Kovačića, Cista Velika, 5. razred

Kiparski rad „Stećak“ (29,7 x 42 cm)

Mentorica: Sanja Stipanović

2. Marina Jelaska

OŠ Skalice, Split, 8. razred

Kiparski rad „Sveti Duje“ (39 x 35 cm)

Mentorica: Ana Kaštelan

3. Nola Milaković

OŠ Visoka, Split, 5. razred

Slika/crtež: „Peristil s Katedralom sv. Duje“

Mentorica: Katarina Kokan

Kategorija: UČENICI – SREDNJA ŠKOLA

1. Talha Tatar

Klesarska škola, Pučišća

Slika/crtež: „Tradicijske frizure u Dalmaciji“

Mentorica: Petra Lušić

2. Roza Tabak

SŠ „Jure Kaštelan“, Omiš, razred: 1. razred Opće gimnazije

Slika/crtež: „Simboli Splitsko-dalmatinske županije“

Mentorica: Paula Škarica

3. Lucija Tomašević

Franjevačka klasična gimnazija u Sinju s pravom javnosti, Sinj: 3. razred

Slika/crtež: „Didi s Kamešnice – živopisne maškare“

Mentorica: Mirjana Malovan

KATEGORIJA: STUDENTI

1. Petra Perković

Sveučilište u Splitu, Umjetnička akademija

Kiparski rad: „Klapsko pjevanje“ (47 x 50 x 29 cm)

2. Anamarija Kahrić

Sveučilište u Splitu, Umjetnička akademija

Slika/crtež: „Poljičanka“ (30 x 40 cm)

Nagrađeni učenici, studenti i njihovi mentori dobit će Zahvalnicu Sveučilišta u Splitu, a prvoplasirani učenici i studenti po pojedinoj kategoriji dobit će i novčane nagrade, u skladu s uvjetima raspisanog i objavljenog Natječaja za najbolji likovni rad od 3. travnja 2023. godine.

Drugo i treće mjesto po pojedinoj kategoriji dobit će Zahvalnicu i prigodni dar Sveučilišta u Splitu i Splitsko-dalmatinske županije.

Do kraja 2023. godine u Sveučilišnoj galeriji bit će upriličena izložba radova, uz prigodnu publikaciju, dok će se svi radovi moći pogledati i u virtualnoj galeriji na mrežnim stranicama Sveučilišne galerije.

Vezani dokumenti