Javno zdravstvena humanitarna akcija Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija

U subotu 27. svibnja 2023. u vremenu od 10:00 do 14:00 sati u Gradskom parku - Strossmayerov park (Đardin), Sveučilišni odjel zdravstvenih studija Sveučilišta u Splitu organizira javno zdravstvenu humanitarnu akciju u suradnji s Nastavnim zavodom za javno zdravstvo Splitsko-dalmatinske županije, Udrugom "Hepatos" i Udrugom veterana Domovinskog rata 158. br. HV i 6. dp. HV Split za veterane Domovinskog rata i građane Splita. Program aktivnosti:

· Promocija nacionalnih programa ranog otkrivanja raka različitih sijela

· Pregled kože na prisutnost mogućih malignoma (melanoma i sl.),

· Analiza šećera u krvi (vađenje iz prsta),

· Mjerenje krvnog tlaka i EKG,

· Određivanje statusa jetre pomoću fibroscana (kombi udruge Hepatos), doc. dr. sc. Mirela Pavičić Ivelja

· Fizioterapijske i kineziterapijske aktivnosti:

- Mjerenje tjelesne mase i procjenu nutritivnog statusa

- Određivanje mišićne snage

- Promociju i edukaciju nordijskog hodanja

- Edukaciju o važnosti provođenja terapijskih vježbi kod limfedema

Aktivnosti će provoditi studenti Sveučilišnog odjela zdravstvenih studija pod vodstvom mentora SOZS-a i nastavnih baza. Pored dobivanja trenutačnih rezultata, veterani i građani s utvrđenim promjenama dobit će i upute za daljnje postupanje u svrhu eventualne dodatne dijagnostike i/ ili liječenja.